Laiks iegādāties jauno sezonas karti!

Sākums » Aktualitātes » 2022

Laiks iegādāties jauno sezonas karti!
Tuvojas jaunā medību sezona un laiks iegādāties jaunas sezonas kartes. To visērtāk izdarīt elektroniski.

11.03.2022.

Mednieka sezonas karti sagatavo nevis fiziska dokumenta veidā, bet kā digitālu ierakstu Meža valsts reģistrā. To nav nepieciešams izdrukāt. Par to, vai personai ir derīga mednieka sezonas karte, Valsts meža dienesta darbinieki pārliecinās, reģistrā ievadot mednieka apliecības numuru.

VMD atgādina, ka ikvienam medniekam, kurš vēlas medīt 2022./2023. gada medību sezonā, ir jāiegādājas mednieka sezonas karte. Bez mednieka sezonas kartes medīt ir aizliegts. Mednieka sezonas karti var iegādāties arī citam medniekam.

Mednieka sezonas karti attālinātā veidā var iegādāties Meža valsts reģistrā. Mednieka sezonas kartes saņemšanai ir jāsamaksā valsts nodeva 14,23 eiro apmērā. Ir iespējams saņemt atvieglojumu par mednieka sezonas kartes saņemšanu, maksājot valsts nodevu 4,27 eiro apmērā.

Atvieglojumu piešķir:

  • vecuma un izdienas pensionāriem;
  • personām ar I vai II invaliditātes grupu;
  • valsts akreditēto augstākās izglītības iestāžu pilna laika studentiem.

Katrs medību dalībnieks ir atbildīgs par medības reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu.

Kā sev iegādāties mednieka sezonas karti?

Kā citam medniekam iegādāties mednieka sezonas?

Mednieka sezonas karti citam medniekam var iegādāties gan persona, kas ir mednieks, gan arī persona, kas nav mednieks.

Ērtākais veids, kā persona var pārliecināties, vai ir iegādājusies mednieka sezonas karti, ir lietotnē Mednis. Lai šī informācija būtu pieejama, medniekam lietotāja profilam ir jāpievieno VMD konts. Pēc konta pievienošanas lietotnē mednieks redzēs, vai viņam ir derīga mednieka sezonas karte. Tāpat arī caur mobilo tālruni var pieslēgties Meža valsts reģistram un pārliecināties, vai ir iegādāta mednieka sezonas karte.

Avots:VMD