Noskaidrotas labākās staltbriežu piebaurotāju balsis

Sākums » Aktualitātes » 2022

Noskaidrotas labākās staltbriežu piebaurotāju balsis
Nu jau sesto reizi mednieku festivālu “Minhauzens 2022” pieskandināja Latvijas Staltbriežu piebaurošanas čempionāts. Pēc pāris kovida zīmē pavadītiem gadiem, bija nelielas bažas par pasākuma kvantitatīvo pusi un proti, biju nedaudz nobijies, ka nesavāksim dalībniekus. Taču paldies jāsaka visiem aktīvajiem kluba biedriem par darbu un savu draugu skubināšanu, kolēģiem no Lietuvas, kuri ieradās pie mums uz Latvijas nacionālo atlasi, tādejādi piešķirot sacensībām starptautisku skanējumu – gan tiešā, gan pārnestā nozīmē.

09.08.2022.

 

Esmu patīkami pārsteigts, ka baurim un tam ko mēs darām uz skatuves, pievēršas arvien vairāk jauniešu. Principā pirmo reizi Latvijas staltbriežu piebaurošanas čempionātu vēsturē piedalijās divi jaunieši, kur vienam ir 12, bet otram 13 gadi. Gan Emīls Āboliņš gan viesis no Lietuvas Dovydas Murauskas pierādija, ka pat ar jaunām, vēl balss lūzumu nesasniegušām balsīm var, tēlaini izsakoties, “izgriezt pogas” pieredzējušiem medniekiem un baurotājiem. Puikas papildus parādīja to, ka viņiem ir gan vēlme, gan drosme uzkāpt uz skatuves.

 

Esot tiesneša statusā šogad izbaudīju balsis, sēžot kabīnītē. Jāsaka, ka kopējais līmenis un izpratne par to, kas jādara uz skatuves pa šiem gadiem ir tikai pieaudzis un bija prieks dzirdēt, ka savās performancēs varēja saklausīt vēlmi radīt stāstu. Sacensību rezultāts ir tikai atspoguļojums tam, kuri no dalībniekiem ir pielikuši pūles un darbu, lai sasniegtu savus mērķus, attiecīgi arī starptautiska un vietējā pieredze uzkāpjot uz skatuves deva savu artavu un pirmās trīs vietas loģiski tika pieredzējušākajiem dalībniekiem.

 

Trešo vietu Latvijas ieskaitē ieguva Jānis Puriņš, kas tikai par diviem punktiem atpalika no kopvērtējumā 3.vietas ieguvēja Mykolas Kazlauskas no Lietuvas. Jānim dalība Latvijas čempionātos, piedaloties Lietuvā un pārstāvot mūsu komandu Eiropas čempionātā Vācijā deva stabilu sniegumu arī šoreiz. Kā esmu vienmēr teicis, ka iegūt tā saucamo “skatuvisko nihilismu” var tikai, uzkāpjot uz skatuves. Otro vietu ieņēma Kaspars Lārmanis. Kaspars ir vairāku Eiropas čempionātu dalībnieks un rezultāts bija tikai likumsakarīgs. Pārliecinoši nostartēja Oskars Kalniņš, kurš ar savu pieredzi starptautiskos mačos un lielu atrāvumu punktos veiksmīgi paņēma Swarovski dāvāto galveno trofeju.

 

Pasākumu atbalstīja:
Swarovski Optik
SIA IEROČI
Ieskaties.lv un PULSAR
Outdoorexperts.lv un EKA, Norcic predator, Kristoffer Clausen calls
Weekamper un KICK the TICK
Rīgas Melnais Balzams un BLACK 1752

 

Oskars Treilihs
medibam.lv