Ražas atlikumus var piedāvāt medniekiem

Sākums » Aktualitātes » 2022

Ražas atlikumus var piedāvāt medniekiem
Šobrīd dārzos beidzas ražas novākšana. Izaudzētais tiek šķirots un, ja tas ir iebojāts vai paliek lieks, bieži tiek aizvest un izbērts mežmalā.

11.10.2022.

Latvijas Mednieku asociācija aicina dārzkopjus un privātos dārzeņu audzētājus, kuriem ir šādi dārzeņi, nevis tos izmest mežā pašu brīvi izvēlētā vietā, bet gan sazināties ar vietējiem vai vienkārši sev pazīstamiem medniekiem un piedāvāt šos ražas atlikumus viņiem.

 

Izmetot ražas atlikumus mežā tiek radītas vairākas problēmas. Nerunājot par estētisko problēmas pusi, meža dzīvniekiem tiek radīts vairāk problēmu, nekā labuma. Vienlaikus tiek izlikts lielāks sulīgās barības daudzums, kas piesaista dzīvniekus. Ja tas ir tuvu jaunaudzei, tiek veicināti postījumi – lai sabalansētu barību, dzīvnieki grauž jauno kociņu atvases. Tāpat dzīvnieki pierod, ka konkrētajā vietā ir lielāks barības daudzums, kura ziemā tur tomēr nebūs. Barība ir jāizvieto dozēti, saskaņā ar noteikumiem, lai ierobežotu Āfrikas cūku mēra izplatību.

 

Mednieki jūsu izaudzēto nogādās piebarošanas vietās pakāpeniski. Turklāt, piebarošanas vietas ierīkotas tur, kur tās netraucē mežkopībai. Tāpat mednieki regulāri rūpējas, lai piebarošanas vietā barība būtu visu ziemu, tāpat būtu pieejami mikroelementi.