Tiek svinēti 30 gadi kopš Biotopu direktīvas ieviešanas

Sākums » Aktualitātes » 2022

Tiek svinēti 30 gadi kopš Biotopu direktīvas ieviešanas
2022. gadā tiek atzīmēti 30 gadi kopš tika ieviesta Biotopu direktīva, kuras galvenais mērķis ir saglabāt Eiropas Savienības dažādās dzīvotnes un sugas.

19.10.2022.

Kopā ar 1979. gadā izdoto Bernes konvenciju Biotopu direktīva nodrošina lielo plēsēju – brūnā lāča, Eirāzijas lūša, pelēkā vilka un tiņa aizsardzību. Mūsdienās praktiski visās Eiropas valstīs ir sastopama vismaz viena no lielo plēsēju sugām un ir novērotas plēsēju skaita pieauguma tendences visās četrās lielo plēsēju sugās. Tas nozīmē ka Biotopu direktīvas pasākumi ir bijuši veiksmīgi.

 

Tomēr līdzāspastāvēšana ar lielajiem plēsējiem visā Eiropā ir liels izaicinājums. Palielinoties lielo plēsēju skaitam palielinās arī savvaļas dzīvnieku un cilvēku konfliktu skaists. Šie konflikti ir dažādi, sākot ar savvaļas dzīvnieku uzbrukumiem mājdzīvniekiem, lauksaimniecības dzīvniekiem. Tas ir fakts, kas netika ņemts vērā pirms daudziem gadiem pieņemot lēmumus attiecībā uz lielo plēsēju aizsardzību. Tam visam ir ļoti liela ietekme uz lielo plēsēju blīvumu. Pēdējais ietekmē medniekus tiešā veidā, jo nereti tiek nogalināti medību suņi. Šāda veida konflikti, kuros tiek iesaistītas citas sugas, nerada pozitīvas tendences.

 

Ar visu dokumentu var iepazīties šeit!

 

Avots: FACE

 

Sagatavots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu