Minhauzens

Sākums » Asociācija » Minhauzens

Minhauzens - medību tradīcija

 

Kādā rakstā, kura autors ir Imants Zembergs, mazliet pārfrazējot, sacīts, ka  tad, "kad vasara iegājusi otrajā pusē, Latvijas mednieku prāti kļūst pavisam nemierīgi. Jādomā par diviem gaidāmiem gada svarīgajiem notikumiem mednieku dzīvē, proti, gadskārtējo mednieku festivālu „Minhauzens" un pīļu medību sezonas atklāšanu."

 

Šo vārdu autoram nudien ir taisnība, jo Latvijas mednieku festivāls "Minhauzens" ir svētki, kas jau daudzus gadus kopā pulcē medniekus, radus, draugus, līdzjutējus, kā arī visus tos, kurus vieno viena aizraušanās - medības. Varētu pat sacīt, ka tā ir viena no jaunākajām, bet jau pietiekami dziļi iesakņojusies tradīcija, kas vienaldzīgus neatstāj daudzus medniekus.

 

Šī tradīcija tika aizsākta 1999.gadā. Tās idejas autors un krusttēvs ir Ārijs Ūdris, kuram pietika drosmes un entuziasma, lai aizsāktu šādu vērienīgu pasākumu.  Sākumā festivālu  organizēja pašvaldības noteiktai interešu kopai, taču mainoties laikiem, šo pienākumu pārņēma LATMA, cenšoties piesaistīt  medniekus, atbalstītājus.

 

Mērķis: Būt starp savējiem un izjust mednieku garu – jautrību, draudzību un azartu, kā arī mednieku izglitošana un medību tradīciju un kulturvēsturiskā mantojuma popularizēšana.

 

Festivāla moto - Minhauzens nemelo un uzvar godīgi!