Medījamie dzīvnieki

Sākums » Medības Latvijā » Medījamie dzīvnieki

Latvija var lepoties ar bagātīgu medījamo dzīvnieku sugu klāstu. Salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, Latvija ir gandrīz vai priviliģētā situācijā, jo mūsu zemē medības ir atļautas visu cauru gadu. Nav tāda brīža, kad nedrīkstēto ko medīt.

 

Latvijas medījamos dzīvniekus iedala limitētajos un nelimitētajos medījamos dzīvniekos. Limitētajiem medījamiem dzīvniekiem (stirna, alnis, staltbriedis, mežacūka, lūsis, vilks, medņu un rubeņu gaiļi) katru gadu Valsts meža dienests, baltoties uz uzskaites rezultātiem, nosaka lielāko pieļaujamo nomedīšanas apjomu.

 

Visiem medījamiem dzīvniekiem ir noteikta medību sezona. Lapsa, jenotsuns, Amerikas ūdele un mežacūka medījama visu gadu. Protams, jāielāgo, ka tieši medību laikā pavasarī medniekam jāseko līdzi visām medību ētikas prasībām, lai dzīvniekus netraucētu laikā, kad pasaulē nāk to mazuļi.

 

Lai gan Latvija, salīdzinot ar citām valstīm, nevar lepoties ar lielām un iespaidīgām trofejām, taču Latvijas mednieki ir gandrīz vai unikāla iespēja medīt tādus dzīvniekus, kuri pie mums ir lielā skaitā, bet kurus aizsargā un nemedī citur. Latvijā medījam gan vilku, gan lūsi, kā arī bebru.

 

Medījamo dzīvnieku sarakstu un medību termiņus nosaka Ministru kabineta 23.12.2003. noteikumi Nr.760 "Medību noteikumi".

 

Foto galerijā no L.Dombrovskas personīgā arhīva